LifeStyle, Краса та здоровʼя, Спорт

Як за допомогою тренера досягти успіху в тренажерній залі

Сьогодні стаття буде максимально відверта та щира, бо мова піде про тренера та його роль не просто у досягненні результату, а й місце тренера у житті людини. Мене звати Дурманко Анна, за досить великий досвід моєї роботи тренером персональні тренування брало безліч людей. Пам’ятаю абсолютно кожну людину, навіть тих, хто проходив до мене на один-два рази. У кожного з них свої історії схуднення або минуле, яке пов’язане зі спортом, невдачі, переживання, а також навпаки успіхи. Під час першого заняття тренер отримує важливу інформацію, яка буде фундаментом для побудови тренувального процесу. Це досвід занять, можливі обмеження за станом здоров’я та найважливіше – емоційні бар’єри.

Так, в першу чергу тренер – це вчитель, наставник, людина, яка керує тренувальним процесом та підбирає індивідуальну програму тренувань. Це означає, що ви отримаєте максимально ефективні та головне безпечні вправи, які підійдуть саме вам.

Погодьтеся, починаючи вивчати іноземну мову, кожен із нас обов’язково подумає про вчителя, для того, щоб прискорити результат навчання, мати точний план уроків, вивчати теми поступово підвищуючи свій рівень. Або можлива інша ситуація: ви вирішуєте вивчати мову самостійно, дивитися рандомні відеоролики в інтернеті, можливо купляєте собі книжки. Ви витрачаєте багато часу, а прогресу у вивчені мови практично немає. Тоді всеодно ви повертаєтеся до ідеї з вчителем.

Така сама історія з персональними заняттями у тренажерній залі. Тренер – це куратор та провідник між вами та вашою метою. Вже давно послуга персонального тренінгу перестала бути чимось розкішним. Для людини, яка не має досвіду занять – це просто необхідність. Для людини, яка хоче досягнути конкретного результату – це шанс зробити все у найкоротший проміжок часу. Як і з вивченням іноземної мови, ваш наставник не може вивчите все за вас, але знає, як зробити так, щоб ви володіли знаннями, за якими прийшли до нього. Я хочу сказати, що тренер вам дуже сильно допомагає у досягненні результату, але все інше залежить тільки від вас.

Назвемо плюси індивідуальної роботи з тренером:
– ви домовилися про тренування , а це означає, що ви точно на нього прийшли
– вам не треба думати, які вправи зробити
– безпека вашого здоров’я у виконанні вправ з вагою
– ви заощаджуєте свій час, бо виконуєте виключно ті вправи, які точно потрібні саме вам.

Як обрати персонального тренера?

По-перше, оберіть точно хто ваш тренер – жінка це буде, або чоловік.
По-друге, оберіть вид занять, який вам буде подобатися найбільше.
Можливо силові вправи взагалі не для вас, а більше сподобався б функціональний тренінг. До речі, відмічу, що це справді важливо, бо, наприклад, людині спокійного темпераменту зовсім не підійдуть активні занятті з невеликою кількістю відпочинку, а більш емоційним та енергійним людям може стати нецікаво на силових заняттях. Прислухайтеся до себе та своїх бажань.
По-третє, передивіться досвід роботи потенційного тренера, відгуки, особисту або робочу сторінку у соціальних мережах. Вам має все подобатися вже на цьому етапі. Також тренер – це ваш психолог. Повірте мені, на тренуваннях люди діляться найважчими переживаннями зі своїми тренерами. Тому між тренером і клієнтом завжди має буди емоційний зв’язок. Якщо контакт не йде – змінюйте його, це не ваша людина.

Я пропоную розглянути ситуації, які є «червоними прапорцями» та говорять про те, що тренера потрібно змінити.
1. Тренер вас не чує. У прямому сенсі . Йому не цікаво як ви їли, проводили день, ваші відчуття після занять. Ваші розповіді він\вона ігнорує.
2. Попри ваші зауваження, тренер дає вправи на яких ви відчуваєте гострий біль там, де його не має бути.
3. Тренер принижує вас на тренуваннях.
4. Тренер дозволяє собі підвищувати на вас голос в присутності інших людей.
5. Без попередчення тренер бере паралельно декілька людей на ваш час заняття.
6. Ви не хочете йти на тренування саме через цю людину.

Знайти свого наставника – непроста справа. Тренер може замотивувати вас так , що гори захочеться перевернути, але так само можна відбити охоту до занять назавжди. Тому цінуйте та поважайте себе. Обирайте тих, хто гідний йти разом з вами спортивним шляхом і тоді результат прийде максимально швидко.

Ваш тренер, Анна Дурманенко. 

Вам також має сподобатись...