Краса та здоровʼя

Трихологія: чому вона стала затребуваною під час війни?

Днями в затишному дворику однієї з клінікмережі CALM зібралися журналісти, які репрезентують жіночі та батьківські ЗМІ, на зустріч із лікарями-трихологами. Прийшли вони сюди за компетентними відповідями на численні запитання читачів про здоров’я волосся та шкіру голови на тлі стресів війни.

В Україні далеко не всі знають, хто такий лікар-трихолог. Однак війна зробила напрям трихології популярним, тому що тисячі українців зіткнулися з проблемами – надмірним випаданням та погіршенням якості волосся, алопецією, дискомфортом шкіри голови. Все це – наслідки хронічного стресу, в якому українці мешкають останні півтора року.

«Часто проблеми з волоссям – це лише маркер того, що в організмі відбуваються якісь патологічні процеси, які пацієнт ще не відчуває, а ось волосся вже відреагувало на нього, – каже досвідчений трихолог Ірина Івко. – І тому дуже важливо прийти саме до лікаря-трихолога, а не до перукаря, здати аналізи та зрозуміти, що відбувається насправді. Іноді за підсумками обстеження ми перенаправляємо пацієнта до гастроінтеролога, ендокринолога або іншого профільного лікаря. І корекція основної проблеми позитивно впливає і на волосся…»

«Ми хочемо, щоб українці розуміли, що будь-які зміни шкіри голови – це завжди зона відповідальності лікаря, а не перукаря – продовжує головний лікар мережі клінікCALM Андрій Лисецький. – Будь то почервоніння, подразнення, лущення – це потребує діагностики та правильного підходу».

Саме тому Андрій Лисецький не став відкладати відкриття напряму «трихологія» на після війни, оскільки саме у воєнний час народився масовий запит на лікування волосся та шкіри голови.

У процесі обговорення лікарі CALM Оксана Варламова та Ірина Івко розповіли журналістам про те, що трихолог та тритментолог – не конкуренти перукарів, а клініки – салонам краси. Лікарі не займаються  ні стрижками, ні фарбуванням, ні косметичним доглядом. Їхній фокус – на красу волосся через здоров’я. Щоб знайти причину проблеми, треба проводити обстеження. А якщо йдеться про догляд, то це підбір правильних засобів для домашнього використання, щоб волосся виглядало здоровим і сяючим.

Бьюті і хелзі редактори отримали можливість пройти діагностику на спеціальному обладнанні і були неймовірно здивовані, як багато ми не знаємо про наше волосся і шкіру голови! Виявляється, ми помиляємося з вибором шампунів, масок і бальзамів, ми часто йдемо на повідку маркетингу і використовуємо зовсім не ті засоби, які нам потрібні, ми неправильно миємо голову, не розуміємо зв’язку між вітамінами і мінералами і станом волосся. Ми не маємо уявлення про те, що ознаки алопеції (облисіння) можуть з’являтися вже в 20 років, і звернення на ранній стадії до трихолога може суттєво загальмувати процеси. Адже те, що легко зробити у 25, на жаль вже практично не працює у зрілому віці чи запущеній стадії.

Діалог вийшов дуже глибоким, професійним та докладним.

Волосся для жінки – частина її обращу і іміджу.  Генетика українок така, що волосся є однією з головних цінностей нашої нації, предметом гордості та захоплення. Тому так болісно реагують жінки на те, що волосся втрачає блиск, силу, погано росте, стає більш рідким, випадає.

Війна триває, ми ще довго долатимемо хронічний стрес, але не варто відкладати негативні процеси, що відбуваються з волоссям, на потім, оскільки втрати можуть бути вже незворотними. Крім того, ще раз нагадали Ірина Івко та Оксана Варламова, волосся може сигналізувати нам про серйозні проблеми зі здоров’ям жінки та чоловіка, тому не варто сподіватися на те, що маска у перукаря вирішить усі проблеми. Потрібно просто прийти, обстежитися та переконатися, що рішення проблеми знайдено правильно.

 

Не можна забувати і про те, що на шкірі голови теж можуть з’являтися новоутворення, а невчасна їхня діагностика може призвести до фатальних наслідків.

«Дерматологія – один із найсильніших профільних напрямків CALM, який ми постійно розвиваємо. Це наша гордість, це проєкт SkinScan, спрямований на профілактику меланоми в Україні, це професійні дерматологи Києва, – підбив підсумки Андрій Лісецький. – У процесі розвитку ми вирішили виділити трихологію та тритментологію (і ті, й інші – частину дерматології) в окремий напрямок, щоб мати можливість якісніше займатися лікуванням волосся та професійним доглядом за ними. Бережіть себе!»

Вам також має сподобатись...