Чим шкідливі гаджети під час прийому їжі – коментує нутриціолог

Впевнена, що частина тих, хто зараз читає цей матеріал по ту сторону екрана щось жує. Але воно і не дивно, бо ви хочете економити свій час і поставите мені логічне запитання: “А навіщо мені відриватися на їжу, якщо я можу вбити двох зайців одразу?” 

Не можу не погодитись однак, маю попередити вас, що користування гаджетами під час їжі тільки погіршує ваші харчові звички, збільшує вашу вагу та знижує роботу серцево-судинної системи. І це стосується не тільки телефону, а й комп’ютера, планшета, телевізору. Тобто всього того, що видає звук та зображення перед вами під час їжі. 

 

Приведу вам приклад дослідження впливу гаджетів на дітей, яке було проведене у 2017-му році. Тоді вчені дослідили за допомогою Mobile Consumer Survey близько 51 тисячу дітей. Вже тоді стало зрозуміло, що 70% з них користувалися гаджетами й мало їли або й зовсім забували про їжу. Тобто в них було відсутнє відчуття голоду. Тому можна зробити висновок, що надмірне користування гаджетами під час приймання їжі шкодить розвитку дитячого організму. 

Однак, із дорослими трошки інакше. Бо під час скролінгу стрічки соцмереж ми закриваємо власні потреби та емоції, яких нам не вистачає в реальному житті. Тому стикаємося з тим, що поглинаючи їжу під час перегляду рілсів, ми наповнюємося щастям, якого в нас немає. 

Перше, що потрібно зробити, щоб мінімізувати залежність від зв’язки “гаджет-їжа” та покращити своє самопочуття – це контролювати процес насичення. Для цього під час їжі не відволікайтесь на телефон, книгу або щось стороннє. В цей час повинні бути тільки ви та ваше відчуття насичення. Краще вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. 

Друге, влаштовуйте сімейні обіди або зустрічі із друзями раз на тиждень на сніданок або обід. Вечерю влаштовувати не раджу, бо це потягне за собою перенавантаження на ваш шлунок. А їжа в компанії у першій половині дня покращить ваше фізичне та емоційне самопочуття, а також налагодить сімейні контакти й стане хорошою традицією. 

Третє, приберіть споживання їжі “на ходу” або “за компанію”. Такий процес не задовольняє баланс БЖУ та знову відволікає вас від процесу насичення їжею. 

Четверте, завжди пам’ятайте про те, що бажання скролити стрічку соцмереж, тягне за собою більше поглинання їжі. Тому коли ви їсте намагайтесь добре пережовувати та не спішіть “запихуватись” їжею. Так ви зможете відчути, що наситилися і не переїдатимете. 

Формуйте корисні звички не тільки собі, а й своїм дітям. Здоров’я нам усім у 2024-му році.

Ваша нутріціолог Наталя Дубовик.