Без рубрики

Українські зірки знайомлять молодь з жанром есе

Вперше в Україні за підтримки Київської Малої академії наук стартувала міжнародна освітня платформа «ЕСЕ».

Мета команди проєкту – допомогти підростаючому поколінню дібрати «ключі» до створення свого кращого «Я» та навчити їх чітко формулювати і висловлювати свою позицію, розвивати навички критичного мислення та виділяти потрібне серед величезного потоку інформації. Ольга Сумська, Ахтем Сеітаблаєв, Артем Пивоваров, Нікіта Добринін, Марта Адамчук, Олександр Лещенко, Маша Виноградова та Тімур Мірошниченко стали першими зірковими наставниками підлітків у Всеукраїнському письмовому конкурсі «ЕСЕ», створеному у рамках однойменного проєкту.
Жанр есе – є досить поширеним у багатьох країнах світу, адже він дає змогу викладачам у ВНЗ та потенційним роботодавцям виявляти здібності людини чітко викладати думки, ставити питання та знаходити відповіді, і найголовніше – формувати висновки, згідно своєї власної позиції.
Протягом двох місяців щопонеділка о 12:00 команда проєкту «ЕСЕ» разом з видатними українцями, чий досвід представляє унікальні знання для мотивації, оголошували нову тему есе для підлітків зі всієї країни.

Зацікавлена молодь мала змогу розповісти про історію значущої для них людини, поміркувати над сенсом життя, висловити думки про музику та майбутнє телебачення, надихнутися темою власних успіхів, приміряти на себе геройські суперздібності і відповісти на питання «Чому мені не байдуже…». Ці теми ще раз підкреслили для організаторів необхідність створення такого проєкту, який виявляє талановите свідоме покоління, що вже зараз започатковує сучасне майбутнє України.
Отже, позаду 10 тижнів, 8 зіркових учасників, 9 талановитих переможців у дев’яти цікавих темах, 13 найкращих есе за версією неупередженого журі, що потрапили до друкованого видання проєкту «Історія людини, яку ніхто не знає…», а також безліч зацікавлених учасників зі всієї України, які прагнуть оволодіти жанром есе.
Наразі, під час літніх канікул, у рамках проєкту запланована серія вебінарів від провідних спеціалістів у різних галузях знань, які спрямовані допомогти молодим авторам оминути труднощі під час роботи з тексом, а також подолати власні бар’єри, які виникають у них на шляху до успіху.
«Учасники проєкту «ЕСЕ» – це нова генерація нашої країни. Щотижня їхні твори з кожним рядком занурювали нас у іноді не прості, але такі цікаві історії. Тому, ми дуже хочемо познайомити українців з якомога більшою кількістю творів досі невідомих, але таких унікальних талановитих авторів, які згодом будуть прославляти Україну в світі. Ми зобов’язані підтримати їх на початку шляху, тоді, коли вони особливо потребують уваги своєї країни» – каже автор і продюсер проєкту «ЕСЕ» Катерина Коллєр.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь