Краса та здоровʼя, Новини

Чому нам сняться кошмари? Коментар відомої сомнологині Дарʼї Пилипенко

Здоровий сон і кошмари не завжди пов’язані між собою, проте деякі аспекти здорового сну можуть впливати на виникнення кошмарів. Відома ссомнологиня і амбасадорка здорового сну Дарʼя Пилипенко  розповіла чому нам сняться погані сни, а також дала поради, які допоможуть вам підтримувати здоровий сон і зменшити кількість кошмарів у сновидіннях.

Перша амбасадорка здорового сну в Україні – сомнологиня Дарʼя Пилипенко

Сни – це складний і не повністю зрозумілий процес, і досі не існує точної відповіді на питання про те, чому ми бачимо кошмари. Однак, є деякі теорії, які можуть пояснити причини кошмарів. Одна з таких теорій стверджує, що кошмари можуть бути результатом нашого підсвідомого страху або тривоги. Коли ми переживаємо стресові ситуації в реальному житті, наш мозок може зберігати ці враження в пам’яті. Упродовж ночі, коли ми спимо, він переробляє ці враження і відображає їх у вигляді кошмарів.

Інша теорія стверджує, що кошмари можуть бути спробою нашого мозку зрозуміти й інтерпретувати наші емоції та почуття. Коли ми переживаємо негативні емоції, такі як страх, тривога або гнів, наш мозок може спробувати опрацювати ці емоції відображенням їх у кошмарах.

Також можливо, що деякі фізіологічні чинники, такі як нездоровий спосіб життя, вживання певних препаратів, захворювання, стрес і недостатній сон збільшують ризик виникнення поганих снів.

Кошмари можуть бути наслідком різних факторів і механізмів, які включають фізіологію, психологію та життєвий досвід людини. 

“Важливо зазначити, що сни є складним явищем, і кожна людина може мати свої унікальні причини та інтерпретацію своїх сновидінь. Незважаючи на те, що кошмари можуть бути досить тривожним досвідом, вони зазвичай є  нормальною реакцією мозку на стрес або негативні емоції. Крім того, кошмари є корисними, якщо це не системне явище, адже під час них у мозку людини конструюються альтернативні сценарії реакції на майбутні негативні події, по типу імунітету. Однак, якщо кошмари стають повторюваними і заважають вашому повсякденному життю, то можливо варто обговорити це зі спеціалістом”, – коментує Дарʼя Пилипенко. 

Хоча немає гарантованого способу запобігти кошмарам у снах, деякі поради можуть допомогти знизити ймовірність їх виникнення:

Створіть релаксаційну рутину перед сном: Перед тим, як лягти спати, виконуйте розслаблюючі дії, які допоможуть знизити рівень стресу. Наприклад, читайте книгу, слухайте музику, практикуйте медитацію або займайтесь йогою.

Уникайте стресових ситуацій: Деякі кошмари можуть бути пов’язані зі стресом, тому намагайтесь уникати сильних стресових ситуацій у своєму житті. Знаходьте способи ефективного вирішення проблем і досліджуйте методи зняття стресу.

Створіть сприятливе середовище для сну: Забезпечте собі комфортну атмосферу для сну. Засинайте в темній, тихій і прохолодній кімнаті. Використовуйте затемнюючі штори, вимкніть джерела світла та звуку, які можуть впливати на ваш сон як подразник.

Обмежте вживання стимулюючих речовин: Уникайте вживання алкоголю, наркотиків взагалі, а кави, чаю та інших стимулюючих речовин перед сном. Вони можуть впливати на якість сну і спричиняти погані сновидіння.

Ведіть здоровий спосіб життя: Регулярна фізична активність, збалансований харчовий раціон та відмова від шкідливих звичок сприяють загальному здоров’ю і якості сну.

 

Вам також має сподобатись...