Інтервʼю

Катерина Кокорєва: Вибухи пролунали поряд від моєї домівки

В ексклюзивному інтерв’ю співачка розповідала про творчість під час війни, пісню-присвяту захисникам Маріуполя та як в ОАЕ ставляться до війни в Україні

Катерино, у своїй творчості ви піднімаєте актуальні для України теми. Чи важко вам підібрати слова до пронизливих текстів пісень?
Вірш це завжди дотик до душі, а писати про війну, це крик душі. Звичайно, коли пишеш вірш це емоції, які переповнюють усю тебе, це те, що тривожить тебе до такої степені, що ти не можеш мовчати, і залишається одне взяти ручку і папір, щоб писати.

Катерина Кокорєва

Що стало поштовхом для написання вашої дебютної роботи “Захисникам Маріуполя”? Серед вашого оточення є захисники або захісниці? Чи ця пісня – знак пошани Героям Маріуполя?
Слова  самі виривались, кричали, а саме головне, що всі ми тоді в  Україні, рік назад, слідкували і переживали за долю героїв Маріуполя. Весь світ  знав, про місто-фортецю  Маріуполь. Ця пісня  «Захисникам Маріуполя» знак пошани Героям Маріуполя. Серед мого оточення, на превеликий жаль, знайомих захисників Маріуполя немає.Коли розпочалася повномасштабна війна, ви перебували за кордоном. Але кліп на пісню “Мирне небо” ви знімали на Хмельниччині. Які були ваші враження, емоції, коли повернулися в Україну? Це був ваш перший візит на Батьківщину з початку повномасштабного вторгнення? Чи було вам страшно?

Коли  розпочалася повномасштабна війна, я  перебувала за кордоном. Я знала, що міста України постійно  обстрілюють ракетами, щодня розривали душу  жахливі звуки повітряної тривоги, і мені було страшно, дуже страшно, особливо коли в перший ж день, коли я приїхала в рідне місто Хмельницький, воно було атаковане рашистськими ракетами, і загинула молода дівчина, вибухи пролунали зовсім поряд від моєї домівки.

Так, і саме в цей період  під враженням побаченого і почутого , ми  записували кліп до пісні «Мирне небо». У мене був шок. Це було страшно. Але ми всі розуміли, що нашим хлопцям, там на півдні нашої країни пекельно важко, там проливається кров наших захисників за волю нашої Батьківщини.


Наразі ви працюєте та живете в ОАЕ. Як місцеві ставляться до війни в Україні?

Місцеве населення відноситься до війни в Україні нейтрально. Їм, ,звичайно, шкода, що проливається кров невинних людей, але активної підтримки України в цій війні в ОАЕ я не наблюдала.

 

 

До речі, ОАЕ одна з найулюбленіших країн відпочинку рашистів. Чи доводилося вам особисто перетинатися з громадянами країни-агресора? Як поводилися з ними?
Я тут ОАЕ  зустрічалась з росіянами, які втекли сюди для того, щоб не йти на цю війну, багато адекватних росіян засуджують владу своєї країни, агресивно налаштованих росіян проти Українців я не зустрічала.

Над чим зараз працюєте? Чим плануєте дивувати надалі?

Хочеться співати про любов, хочеться  хоч трішки забутися про війну і  дарувати позитивні  емоції  людям. Тому зараз я працюю над піснею про кохання, ця пісня також про пережити особисті емоції. І ще є одна пісня присвячена захисникам України.

Вам також має сподобатись...