LifeStyle, Блоги, Дозвілля, Краса та здоровʼя, Спорт

АННА ДУРМАНЕНКО: Заняття у тренажерному залі як засіб для зниження стресу та покращення психічного стану

Сучасний світ постійно ставить перед нами виклики, та виявляється, що тренування – це не просто засіб для покращення фізичної форми, але й потужний і ефективний інструмент для боротьби зі стресом. Тренування в залі, біг, йога або інші види активності, допомагають знизити рівень стресу та покращити наше загальне самопочуття. Про це розповість вам Анна Дурманенко – спеціаліст в сфері фізичного виховання і спорту, тренер тренажерної зали фітнес-клубу “Галактика” з досвідом 9 років, учасниця та фіналістка змагань в категорії “Спорт модель”.  То ж не втрачайте цю нагоду зробіть крок до більш збалансованого життя разом із Анною і почніть тренування вже сьогодні!

“У будь-якій незрозумілій ситуації – іди в зал”. Я впевнена, такий вислів чуло багато жінок. Хтось як жарт, а хтось як пораду у складних життєвих ситуаціях. Наше життя бентежне та непередбачуване. А найбільшого стресу завдала війна. Ми – жінки більш емоційно переживаємо втрати і поразки. Сильно реагуємо і на гарні новини. Кожного дня наша психіка піддається навантаженню, але така в нас натура. З одного боку можна пливти за течією, але треба пам’ятати, що така емоційність забирає дуже багато нашого ресурсу. Через це страждають інші сфери життя жінок, з’являється розсіяність, безсоння, а в гірших випадках – апатія, втрачається інтерес до життя.

Дуже важливо залишатися емоційно стабільною в важкі періоди життя. Найпростіший та найдоступніший спосіб покращити свій емоційний стан – це тренування. За мій великий досвід роботи тренером, я бачила не одну жінку, яку тренування витягали з глибокої емоційної ями. Бачила як вони розквітали, ставали веселіше і кидали виклик своїм проблемам та неприємностям. Тому я можу точно сказати – це працює і я поясню як.

Саме регулярні тренування сприяють такому процесу в нашому організмі, як вироблення гормонів нейромодераторів. З якої сторони не дивитися, але тренування – це стрес. Перше завдання, яке виконує наш організм – створити необхідні умови для «виживання» в стресових умовах. Під час тренування цей процес є нормою і це навіть корисно. Тому залоза гіпофізу активізує вироблення гормонів радості – ендорфінів. Організм робить це для того, щоб компенсувати стрес. В той же час відбувається вироблення гормонів дофаміна і серотоніна, які прискорюють стан ейфорії, щоб покращити наш настрій і самопочуття якнайшвидше.

Можу запевнити, що вже за 2-3 регулярні тренування ви відчуєте емоційне полегшення та кращий фізичний стан. По-перше, під час виконання вправ ви відчуваєте у собі велику силу, долаючи робочу вагу. Ви розумієте: “Я можу. Я зроблю. І я це зробила”. По-друге, велика користь у спілкуванні з новими людьми, яких об’єднує спільне хобі.

Якщо ви хочете займатися, але боїтеся, соромитеся йди в зал – почніть з тренувань вдома. Зробіть їх регулярними, інтенсивними. Поставте собі строки, після яких ви обовʼязково йдете за абонементом в тренажерний зал. Вже з домашніми тренуваннями ви відчуєте перші результати: спокійний сон, гарний настрій та покращення загального самопочуття.

Ітак, ви вирішили прийти займатися в зал. Одразу окресліть для себе, що саме може приносити вам дискомфорт. Якщо ви переживаєте з приводу повітряних тривог – підберіть собі залу з приміщенням, де є укриття або на нульовому поверсі. Якщо ви не хочете займатися разом з чоловіками – знайдіть суто жіночий тренажерний зал.

У мене була клієнтка, яка багато мандрувала в різних містах та країнах. Вона принципово не займалася у загальних залах, шукала навіть готелі з жіночими залами і знаходила їх. Це її вибір, її комфорт. Якщо це ваш перший досвід – обовʼязково треба взяти тренера або тренерку. Зал – це місце, де можна травмуватися, якщо виконувати вправи неправильно. Тому варто підійти відповідально до цього питання. Знайдіть сайт або соцмережу зали, подивіться список тренерів та підберіть собі того, хто припаде вам до душі. Тренер – це ваш прямий провідник до місця сили. Тренер створює атмосферу на тренуванні як позитивну, так і негативну. Він ваш наставник та психолог в одній людині. Якщо на першому зайнятті тренер не сподобався – змініть його на іншого. Ніколи не займайтеся без задоволення. У вас має бути саме ваша людина поряд. Знову таки, це ваш вибір і ваш комфорт.

Якщо ви займаєтеся самостійно памʼятайте про заходи безпеки. Чітко регулюйте свій час занять, не розтягуйте тренування. Для гарного настрою на тренуванні я рекомендую
виконати дуже прості правила:
1. За дві години до тренування у залі поїжте. Навіть якщо у вас немає апетиту – треба.
2. Підберіть зручний і комфортний спортивний одяг.
3. Безпосередньо до тренування зробіть розігрів : кардіо, зарядку для суглобів.
4. На занятті пийте багато води
5. Якщо займаєтеся самі, підготуйте улюблений плейліст.
6. Заздалегідь плануйте вправи, які будете винонувати.
7. Вкінці обов’язково зробіть заминку.

Тренування має бути інтенсивним, становити приблизно одну годину. Прекрасним завершенням силового тренування може стати бігова доріжка, велотренажер, орбітрек. Якщо дозволяє час – це може бути короткий стретчінг . Після тренування ви будете втомлені і задоволені одночасно. Гарантую відчуття гордості за себе, що ви це зробили, ви молодець. А в такої жінки все обов’язково буде добре!

Вам також має сподобатись...