Зірка масштабного байопіка “Інший Франко” Надія Левченко ексклюзивно про зйомки у стрічці про сина легендарного Каменяра

Estimated read time 1 min read

В лютому цього року на екрани по всій країні вийшов масштабний байопік “Інший Франко”, присвячений Петру Франко – сину великого Каменяра. Молодший Франко був батьком української авіації, засновником організації “Пласт”, науковцем та політичним діячем. Однак, радянсько-російська окупаційна система обірвала його життя у самому розквіті сил та майже не стерла пам’ять про нього. Дружину іншого Франка зіграла відома франківська акторка Надія Левченко, яка ідеально втілила образ Ольги Франко – не лише дружина сина славетного батька, а й видатної кулінарки. Детальніше про знімання стрічки та важливість її виходу для сьогодняшньої України Надія Левченко розповіла особисто.

– Як саме ви працювали над образом? Ми знаємо, що актори та сценаристи активно співпрацювали з родичами Франка та науковцями, які вивчають цю тему.

Так, нам було з ким працювати. Ми обговорювали Франків з науковцями, істориками та жінками, які у Франківську були причетні до родини та розповідали різні деталі про пані Олену та її доньок. Дуже допомогла мені пані Ліда, яка добре знала мого персонажа. Вона розповіла мені, що то була дуже стримана жінка.

Але, звісно головна її спадщина – це Перша українська кулінарна книга. Вона не просто любила кухню як процесс, вона сприймала це за філософію. Якщо детальніше знайомитися зі цією книгою, то ти розумієш, шо вона написана, як художня. Вона не писала рецепти стереотипно: типу додайте 10 грамм того та 20 грамм – того. Це справжній кулінарний роман, а не збірка рецептів чи якась енциклопедія. Також їй вдалося вдало поєднати наш кулінарний спадок та розвиваються україньскі, польскі, немецьки та французські кулінарні традиції. 

 

– Ольга Франко несподівано для усіх просто увірвалася у наше кіно. Вона є однією з головних героїнь у стрічці “Інший Франко”, а вже згодом виходить фільм “Смак свободи”, де пані Олену грає Ірма Вітовська. Як ви оцінюєте цей збіг?

Ми з Ірмою є добрими подругами і навіть ділимо одну гримерну на виставі. Ми сміємося з цього та називаємо одна одну пані Франко.  Цікаво подивитися, якими будуть фільми. Тому що вони дуже різні за настроєм, та ми з Ірмою граємо кардинально різних персонажів.

– Стрічка була знята ще у 2019 році, але вийшла лише у лютому 2024 році, ледве не ставши жертвою пандемії та повномасштабної війни. Що ви відчули, коли дізналися, що стрічка нарешті виходить?

 Ну, я раділа звичайно. Пройшло вже багато часу, але пам’ятаю радість від процессу. В нас була атмосфера на зйомках та дуже крута команда. Було приємно працювати, бо атмосфера на майданчику була надзвичайною.

– Ми спілкуємося з вами напередодні 24 лютого 2024 року – другої річниці з початку повномасштабної війни. Як змінилося ваше життя за цей час та що би ви хотіли побажати всім українцям? 

Хочу побажати вам не втрачати віри, ніколи не опускати руки. Це може звучати банально, але так і є. Не втрачайте віри. Не опускайте руки ніколи.You May Also Like

More From Author