В обʼєктиві успіху, Нові імена, Особистості

Олена Талапа: “Коли оголосили моє ім‘я, ноги мене не слухалися, сердце майже вистрибувало з грудей”

Є відомий вислів, що “Краса врятує світ”, який неодноразово підтверджували українські жінки, якими зараз надихається увесь світ. 

Олена Талапа з Ужгорода нещодавно перемогла на відомому американському конкурсі краси і стала володаркою титулу Mrs. Transcontinental 2023. Про це та родинні цінності бізнес-леді, волонтер, дружина і мама Олена Талапа розповіла в інтерв’ю.

ОЛЕНО, ВИ ПРЕДСТАВИЛИ УКРАЇНУ НА ПРЕСТИЖНОМУ МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ КРАСИ В США І ОТРИМАЛИ ГОЛОВНУ КРОНУ І ТИТУЛ MRS. TRANSCONTINENTAL 2023. ЯКІ БУЛИ ВАШІ ВІДЧУТТЯ, КОЛИ ВАС ОГОЛОШУВАЛИ ЯК ПЕРЕМОЖНИЦЮ В НОМІНАЦІЇ? І ЩО, НА ВАШУ ДУМКУ, ДОПОМОГЛО ВАМ ВИГРАТИ?

– В моєму житті найбільш яскраві події відбуваються, як правило, у найскладніші періоди в глобальному плані – під час криз, карантинів… А зараз так сталося, що під час війни в Украіні я здобула перемогу на масштабному конкурсі краси в Америці. Хоча, я на початку дуже вагалася – приймати пропозицію на участь у цій подіі, чи ні. І часу на підготовку в мене було всього пару тижнів…
Коли оголосили моє ім‘я, і потрібно було вийти на центр сцени – мої ноги мене не слухалися, сердце майже вистрибувало з грудей. Але, разом з тим, я розуміла, що, мабуть, зробила все вірно, коли прийняла відповідальне рішення представити Украіну на такому високому рівні, і весь період конкурсу – а це був майже тиждень, щодня просто була самою собою, справжньою.
Ну, звісно, крім того, я дуже старалася гарно дефілювати на сцені, бути дружньою з усіма іншими учасницями, а також з усіма, хто організовував конкурс. Виявилося, що оцінки ставили не тільки жюрі, а й всі – працівники готелю, в якому ми жили, організатори, волонтери, які допомагали за кулісами…

– ЯК ОТОЧУЮЧІ СПРИЙНЯЛИ ВАШУ ПЕРЕМОГУ?

– Я була сама в Америці, і дуже не вистачало обіймів рідних, дуже хотілося іх бачити присутніми в залі театру – як це було у інших учасниць. Звісно, мене вітали і жюрі, і організатори, мене щиро вітали оплесками в готелі, куди ми повернулися після. Коли я зробила публікацію в соцмережах про мою перемогу – в Украіні була ніч, і вже коли я прокинулася в Америці – на моій сторінці і в особистих було дуже багато вітань, і найголовніші з тих вітань були слова, що завдяки моій перемозі я дала надію на Велику, Головну перемогу України. Я плакала, моє сердце розривалося. Тільки тоді я усвідомила, яку важливу справу зробила.

– ЯКИМ БУВ ВАШ ШЛЯХ ДО ЦЬОГО ТИТУЛУ? І ЧИ ДОВОДИТЬСЯ ВІД ЧОГОСЬ ВІДМОВЛЯТИСЯ ТЕПЕР ЧЕРЕЗ СТАТУС КОРОЛЕВИ КРАСИ ВІДОМОГО СВІТОВОГО КОНКУРСУ?

– Коли молода дівчинка перемагає в конкурсі краси – то це одне. Я ж – заміжня жінка, з великим життєвим шляхом за спиною, з соціальною платформою, – і це зовсім інший шлях.
По перше, це величезна робота над собою. Адже, в будь якому разі – це конкурс краси в першу чергу, і гарна фізична форма має велике значення. І перше, від чого потрібно відмовитися – від лінощів та мучного.
Крім того, я бізнес-леді, волонтер – в мене купа обов‘язків, які неможливо призупинити на час конкурсу.
Було навіть так, що в Америці, коли всі учасниці йшли відпочивати чи в бар – я йшла в бізнес кімнату за комп‘ютер, і працювала до середини ночі. На сон залишалося зовсім мало часу.
А вже після перемоги я повинна гордо нести цей високий титул. І зараз, як мене впізнають в місті, підходять сторонні люди просто привітати – я елементарно не можу собі дозволити вийти з дому без акуратноі зачіски, я повинна слідкувати за кожним своїм словом чи ділом.

– ПІДГОТОВКА ДО КОНКУРСУ КРАСИ ЗАЙМАЄ БАГАТО ЧАСУ ТА ЗУСИЛЬ. ЯК СТВОРЮВАЛИСЯ ОБРАЗИ ОБРАЗИ? ХТО ДОПОМАГАВ?

– Всі сукні для конкурсу були розроблені і відшиті індивідуально для мене дизайнером з Ужгорода, дом моди Renny M.
Але, всі моі образи були зроблені рік тому – я іх готувала для іншого конкурсу, в Україні, в якому брала участь. Тому зараз я просто взяла те, що в мене було. Але, я б хотіла розповісти про одну з суконь – національне вбрання. На сукні вишиті золоті колосся пшениці. Тоді, рік тому, коли я обрала цю сукню – дизайнер написала, що вона символізує родючу Україну, як багату країну. Я ж з першоі хвилини чомусь асоціювала колосся пшениці на цій сукні – з важкими для України періодами – з голодомором.
І так сталося, що через рік я виявилася пророком – асоціювала ці вишиті колосся вже зі спричиненою війною в Украіні продовольчою світовою кризою. Колосся вишиті золотом – наша пшениця на вагу золота. А білий фон сукні – це мир. Україна вільна, мирна та незалежна краіна.

– ВИ – ЄДИНА КОНКУРСАНТКА, ЯКІЙ ЖУРІ КОНКУРСУ АПЛОДУВАЛО СТОЯЧИ. РОЗКАЖІТЬ, ЩО САМЕ ТАМ ВІДБУВАЛОСЬ?

– Як я вже зазначала, конкурс тривав майже тиждень. Ми відвідували дитячий будинок, де виховують підлітків в іх складний вік, ми відвідували різні туристичні місця. І одного дня у нас була конференція, де кожна з учасниць за три хвилини повинна була розповісти про себе або про свою діяльність. Я була дуже схвильована – розповіді всіх учасниць без винятку були сильні, це неймовірні жінки!
Я точно знала, що буду говорити не про себе. Я говорила про всіх жінок України – всіх, хто в окопах поряд з чоловіками, про тих, хто лікарі, про тих, хто змущений був покинути рідний дім, про волонтерок, – я говорила і про тих, яких нема вже з нами.. Кого замучали в катівнях російські нелюди…
Я розповіла, як ми жили ті перші, найстрашніші місяці, як живемо під сиренами зараз, і про те, чим саме я змогла допомогти своій краіні заради перемоги.
Так, мене почули. Почули нас, українок.
Тому це не моя перемога особисто. Це перемога Української Жінки.

– ОЛЕНО, ВИ ЗАКЛЮЧИЛИ КОНТРАКТ З MRS. TRANSCONTINENTAL. ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ РОЛЬ ПЕРЕМОЖНИЦІ ЗА ЦИМ КОНТРАКТОМ?

– Конкурс несе глибоку місію – боротьба з насиллям у будь-якому його прояві.
Я, як переможниця, повинна нести цю місію теж, виступати спікером на всіх можливих форумах з тим, щоб максимально привертати увагу світу до проблем, що пов‘язані з насиллям в сім‘ях, в школах, з насиллям над тваринами. Я уповноважена надавати підтримку тим, хто постраждав від цього. І все це актуально для України особливо зараз.

– ТРИВАЄ 9 МІСЯЦЬ З МОМЕНТУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ РФ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ. ВИ, КРІМ ТОГО ЩО УСПІШНА БІЗНЕС-ВУМЕН, ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ, ДРУЖИНА І МАМА, ЩЕ Й ВОЛОНТЕР. КОМУ ДОПОМАГАЄТЕ?

– Так, в мене мережа салонів штор, я володію власним брендом інтер’єрного текстилю, який презентовано у багатьох шоу-румах за межами Украіни. Я бізнес-тренер, а віднедавна ще й тренер майбутніх королев. Фактично з перших днів я активно займаюсь волонтерством. Я прийняла рішення залишитися в Україні – тут потрібні моі руки, щоб плести маскувальні сітки, щоб просто розвозити людей на власному авто – коли вони массово приїзжали на Ужгородський вокзал, розгублені і в шоковому стані. Я допомагала на кордоні для бажаючих покинути Украіну, активно долучалася до безкоштовного розміщення…
Але найбільш масштабним було започаткування виготовлення бронежилетів у своєму маленькому виробництві, де ми шили штори у мирний час. Це була надважка робота, і фізично, і морально. Але нам вдалося забезпечити понад 1000 наших військових таким необхідним захистом.

– ЯК ЦЕ ВСЕ ВСТИГАЄТЕ?

– Не встигаю. Але намагаюсь. Просто розкладаю пріоритети. Зараз – однозначним пріоритетом є перемога України.

– ЯКІ ВАШІ ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ?

– В мене було багато планів до війни. Частина з них так і залишиться вже в минулому, нажаль. Але, є багато інших планів, вони, звісно , трансформовуються під впливом теперішніх обставин. Спочатку нам потрібна Перемога.

 

Розмову вела Лала Цукерман

Фото з особистого архіву Олени Талапи

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь