Дозвілля, Мистецтво, Світська хроніка

Сльози тата, нескінченні букети квітів та удари струмом: у Києві відкрилася виставка Соні Морозюк

Учора, 20 грудня, в Інституті  проблем сучасного мистецтва вперше в Києві відкрилася персональна художня виставка “Мазня” української художниці Соні Морозюк

Допрем’єрний показ зібрав понад 250 людей, серед яких – українські зірки та найрідніші, близькі та друзі Соні Морозюк.

До самоіронічної назви “Мазня” Соня підійшла відповідально, адже саме так хейтери коментують її мистецтво. Експозиція представляє роботи різних періодів творчості авторки, які грають з поняттями хаосу та порядку. Вона використовує полотна як вираження експресії своїх емоцій, думок, тексту та фантазій. На виставці також представлена нова серія картин, яку всі побачать вперше, над ними художниця працювала близько шести місяців.

Допрем’єрний показ розпочався з особливого інтерактивного знайомства. Закадровий голос попросив гостей роздивитися кожну картину, відшукати свій сенс, познайомитися та підготуватися до особливого вечора.

Гості, затамувавши подих, чекали, коли з’явиться художниця сенсів Соня Морозюк, щоб відкрити свою першу виставку в Києві.

Соня, не стримуючи сліз, подякувала кожному, хто прийшов її підтримати. І вже усміхаючись додала, що сьогодні теплий вечір для найрідніших, щоб надолужити пропущені зустрічі за кавою, замість яких Соня створювала полотна в майстерні.

Найчуттєвішим моментом презентації був виступ співавтора, кофаундера та найріднішої людини Соні Морозюк – її тата. Розповідаючи про маленьку Соню, він та увесь зал не могли стримати сліз.

Кожен гість мав змогу зануритися в атмосферу виставки Соні Морозюк, побувавший на фотозоні при вході. Це найбільша картина на виставці, що намальована не на полотні. На ній різними кольорами та шрифтами зображено лише одне слово –  “Мазня”. І це підкреслено рамкою, на якій написано “Мазня у рамці”.

Аби презентація запам’яталася кожному, провели безліч інтерактивів, де гості могли ближче познайомитися з українською художницею. На екрані була представлена таблиця з балами, де кожен міг вгадати цікавий факт з життя Соні Морозюк. Якщо відповідь вірна – мала задонатити Соня, якщо ні – донатить ведучий.

На своїй виставці Соня зібрала найближчих друзів. Аби познайомити їх із гостями, ведучий заходу запропонував вгадати цікавий факт з їхнього життя, натомість якщо Соня не вгадувала, її били струмом.  

Сьогодні мені здається, що я все своє життя чекала на цей день, адже це моя перша персональна виставка в столиці України! 30 полотен, які пронизані любов’ю, ніжністю, вірою, надією, коханням, розчаруванням, палітрою найбільших емоцій мого життя. Якби маленька 8-річна дівчинка, яка стала переможницею VI міжнародного конкурсу дитячого малюнку в Португалії, Софія Морозюк побачила себе через 18 років, вона б сказала: “Мрії збуваються!” Я хочу поділитися своїми мріями та почуттями, тому чекаю кожного з 21 грудня по 20 січня”, – сказала Соня Морозюк.

Першими побачили виставку зіркові гості: Анна Різатдінова, Олег Пінчук, Макс Леонов, TAYANA, Ірина Адоніна,  Ostrovskyi, Маша Кондратенко, Юла, Ірина Пікалова, Ніна Горбачова, Вікторія Романова, Олена Вінярська, Юлія Бевзенко та інші. 

Під час допрем’єрного показу виставки Соні Морозюк було зібрано 80 000 грн для Благодійного фонду Hope UA. Та продано п’ять полотен, частина прибутку з яких піде на реабілітацію дітей, які постраждали під час повномасштабного вторгнення. Аби долучитися до благодійності, кожен може прийти на безкоштовну виставку “Мазня” та задонатити за QR-кодом.Вхід вільний з вівторка по неділю з 12:00 до 19:00.

Персональні квитки можна взяти в чат-боті Соні Морозюк за посиланням: https://t.me/SonyaMoroziuk_Bot

 

Вам також має сподобатись...