Всі знають крилатий вислів про те, що краса рятує світ. Його правдивість на власному прикладі доводить харківʼянка Юлія Сосюкіна ‒ Президентка французького представництва Міжнародного благодійного «Родинного Фонду», директорка телеканалу UA Fashion TV Україна й туристичної агенції «Креатив Вояж», членкиня організації «Ділові Українські Жінки», Посол доброї волі Європи від Міжнародної комісії з прав людини, Goodwill Ambassador IHRC, володарка численних титулів відомих світових конкурсів краси, серед яких «Місіс Україна-2020», Mrs World International Ukraine 2020, Mrs Universe Monaco 2021, Ms World International USA Premier 2021, лауреатка премії «Жінка ІІІ тисячоліття».
Ця тендітна жінка ‒ активна волонтерка, меценатка й благодійниця. Вона спрямовує всі свої сили на допомогу українській армії та дітям із незахищених категорій. Подробиці ‒ у нашому ексклюзивному інтервʼю з Юлією Сосюкіною.
‒ ЮЛІЄ, ВИ ДУЖЕ ТАЛАНОВИТА ОСОБИСТІСТЬ, І ВАШЕ ЖИТТЯ НАСИЧЕНЕ НЕ ТІЛЬКИ ПРОФЕСІЙНИМИ ЗДОБУТКАМИ, А Й ПЕРЕМОГАМИ У ВІДОМИХ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ І МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСАХ КРАСИ. ЗАРАЗ ВИ ДИРЕКТОРКА ТЕЛЕКАНАЛУ FASHION TV УКРАЇНА ТА ТУРИСТИЧНОЇ АГЕНЦІЇ «КРЕАТИВ ВОЯЖ». РОЗКАЖІТЬ, З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?
‒ Моя молодість пройшла в Парижі. А ще багато років тому я мала бутік «Соня Рікель Париж» у Харкові. Я дуже тісно була пов’язана з модою, допомагала при закупівельних сесіях перекладати для баєрів з країн СНД у Парижі. Часто знімалася в рекламі. Зараз із командою каналу Fashion TV Україна ми готуємо багато благодійних та культурних проєктів, щоб показати всю красу України, майстерність і талант українських дизайнерів, співаків, художників.
‒ У ВАС ДЕКІЛЬКА ВИЩИХ ОСВІТ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ПСИХОЛОГІЄЮ, ЕКОНОМІКОЮ Й БАНКІВСЬКОЮ СПРАВОЮ. ЧОМУ ОБРАЛИ САМЕ ЦІ НАПРЯМКИ?
‒ Я завжди сміюся, що першу вищу освіту ‒ економічну ‒ здобула для батьків. Диплом писала у департаменті мерії міста Харкова. А далі вже вчилася для душі. Маю дві вищих освіти з психології: одну харківську, другу ‒ як результат навчання у знаменитого професора Антоніо Менегетті. Це були виїзні навчання по всьому світу, навіть у Бразилії, Італії та Парижі. Четверта освіта ¬‒ банківська справа. Взагалі я пройшла багато різних тренінгів, навчань та технік із психології та менеджменту.
‒ ВИ ЧЛЕНКИНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ «ДІЛОВІ УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ», ПОСОЛ ДОБРОЇ ВОЛІ ЄВРОПИ ВІД МІЖНАРОДНОЇ КОМІСІЇ З ПРАВ ЛЮДИНИ, А З 2022 РОКУ ОТРИМАЛИ ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ GOODWILL AMBASSADOR IHRC. ТАКОЖ ВИ Є ПРЕЗИДЕНТКОЮ МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «РОДИННИЙ ФОНД» В УКРАЇНІ. РОЗКАЖІТЬ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦЕЙ НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ.
‒ До 24 лютого 2022 року я була членкинею організації «ДІЛОВІ УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ». Ми робили багато благодійних проєктів для дітей-інвалідів із різними захворюваннями. З початку війни всі учасники організації стали волонтерами у своїх містах. Кожна з нас допомагає у різних напрямках. Я потрапила до команди харків’ян-волонтерів під керівництвом Юрія Гордієнка, який особисто евакуював дуже багато дитячих будинків сиріт та інвалідів, дитячих будинків сімейного типу та багатодітних сімей. Так почалася моя діяльність, пов’язана з дитячими будинками. Подали дуже багато проєктів за моєї участі на звання міжнародного волонтера. Швейцарія надала мені статус Goodwill Ambassador IHRC. І в цьому випадку допомогли мої попередні статуси, титули та корони. Вони вирішили, що звання міжнародної волонтерки для мене вже замало. У той момент я зрозуміла, для чого мені потрібні були конкурси і що вони дають.
‒ ЮЛІЄ, ВИ ХАРКІВʼЯНКА. ВСІМ ВІДОМО, ЯК СИЛЬНО ПОСТРАЖДАВ І ПРОДОВЖУЄ СТРАЖДАТИ ХАРКІВ ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ. ДЕ ВИ БУЛИ 24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ? І ЯК ЗМІНИЛОСЯ ВАШЕ ЖИТТЯ ДАЛІ?
‒ 24 лютого 2022 року я була вдома з сім’єю в Харкові. Прокинулися від вибухів, як і все наше місто. Ми не змогли виїхати в перший день, тому що всі виїзди паралізувало пробками, та й заправитися було неможливо. Вирішили обладнати підвал у будинку. До нас приїхало ще кілька сімей. У підвалі ховалися 16 людей та собака. Усі найстрашніші дні початку війни я провела в Харкові. За тиждень виїхала з дитиною до Ужгорода. Три дні дороги, ночівлі на заправці, у лазні. Вся східна частина України так пересувалася. Відкритою залишалася лише одна траса, якою можна було якось проїхати.
В Ужгороді розпочалася моя волонтерська діяльність. У цьому місті я прожила кілька місяців і встигла полюбити і Ужгород, і його мешканців. На той момент за допомогою харків’ян вже розвивалося багато напрямків волонтерської діяльності відносно дитячих будинків, шпиталів з пораненими військовими.
За кілька місяців з багатьох причин було ухвалено рішення їхати до Франції. Перша й основна причина ‒ проведення різних благодійних заходів у Європі. Крім того, Франція ‒ це друга батьківщина мого сина. Він народився у Франції й наразі здобуває там освіту.
Так я стала жити на дві країни. Щомісяця приїжджаю за кермом в Україну, відвідую дуже багато міст, де розташовані евакуйовані дитячі будинки, а далі їду до Харкова. На сьогоднішній момент я співпрацюю і перебуваю в команді з кількома організаціями.
Мені вже не страшно в Харкові. Місто живе й продовжує працювати ‒ все завдяки нашому меру Ігореві Терехову. Незважаючи на щоденні обстріли, в Харкові ідеальна чистота, працюють усі комунальні служби, ремонтуються дороги.
Особливо страшно було в перший тиждень війни прийняти та усвідомити, що сталося та відбувається. Моя команда, друзі, близькі у Харкові нікуди не виїжджали з 24 лютого. Харків ‒ мій дім, а Україна ‒ моя Батьківщина.
‒ ЦЕЙ РІК ВИ ПРОВЕЛИ, ЖИВУЧИ НА ДЕКІЛЬКА КРАЇН. А КОМАНДОЮ ВАШОГО МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО «РОДИННОГО ФОНДУ», ЯКИЙ ОПІКУЄТЬСЯ ДІТКАМИ-СИРОТАМИ, ЗРОБЛЕНО КОЛОСАЛЬНУ РОБОТУ ПО РЯТУВАННЮ І ВИВЕЗЕННЮ ДІТЕЙ В БЕЗПЕЧНІ МІСЦЯ. НАМ ЦІКАВІ ПОДРОБИЦІ.
Наш фонд займається допомогою дітям Харкова та Харківської області. В центрі Харкова в нас працює найбільший дитячий гуманітарний Штаб, куди матусі можуть прийти отримати допомогу для немовлят й малюків. Наша команда допомагає інтернатам, дитячим будинкам, людям, які довгий час були в окупації та починають життя на новому місці.
Зараз ми готуємо проєкти щодо психологічно-соціальної підтримки постраждалих від військової агресії на території України, реабілітації постраждалих від щоденних бомбардувань Харківської області. Займаємося поставками медичного обладнання для лікарень, які допомагають постраждалим. Також плануємо відбудовувати зруйновані школи у більш безпечних містах, бо діти повинні мати змогу отримувати необхідну освіту.
Крім того, довгий час наша команда займається евакуацією тварин із прифронтових та деокупованих міст Харківської області, допомагає притулкам та розплідникам тварин кормами та необхідними речами.
‒ ВИ БАГАТОРАЗОВА КОРОЛЕВА КРАСИ, ВОЛОДАРКА ТИТУЛІВ «МІСІС УКРАЇНА-2020», MS. WORLD INTERNATIONAL UKRAINE 2020, MRS. UNIVERSE MONACO 2021, MS. WORLD INTERNATIONAL USA PREMIER 2021, ЛАУРЕАТКА ПРЕМІЇ «ЖІНКА ІІІ ТИСЯЧОЛІТТЯ». ЯК ДОПОМАГАЮТЬ ЦІ ТИТУЛИ ВАМ У НАПРЯМКУ БЛАГОДІЙНОСТІ?
Завдяки всім цим титулам та конкурсам у мене з’явилася можливість виступати в Європі та розповідати про Україну, про рідне місто Харків та волонтерську діяльність. Кілька разів я виступала в Ніцці та Монако на різних жіночих форумах.
У жовтні 2022 року з представником міжнародного департаменту мерії Харкова Юлією Згурською ми виступили на міжнародній конференції у місті Нім (Франція). Розповідали, як живе Україна та Харків під час війни, які заходи вживаємо для захисту пам’яток архітектури, які плани на майбутнє після війни. Це було дуже зворушливо… Вся зала встала, плакала й аплодувала нам стоячи. Ми дали 18 інтерв’ю на всіх міжнародних каналах та медіаресурсах ‒ CNN, CBS News, New York Times, Le Figaro, BBC News, Deutsche Welle, Reuters та багатьох інших.
Нам дуже допомагають міста-побратими з різних країн. Моя місія ‒ висвітлювати наші проблеми, взаємодіяти з іншими країнами, проводити різні заходи в Європі, спрямовані на допомогу Україні та Харкову.
‒ ЩО ЗРОБИТЕ ПЕРШИМ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ?
‒ Я сподіваюся, що буду в цей час у своєму місті й плакатиму від щастя на найбільшій площі Європи та України зі своїми близькими та друзями. Ми відзначатимемо Перемогу всім містом, усією нашою прекрасною країною.
Фото з особистого архіву Юлії Сосюкіної
Інтервʼю підготували Вероніка Безугла та Анастасія Глазкова