Інтервʼю, Особистості

Марина Рева: “Я завжди розуміла, що матиму творчу роботу”

Марина Рева – ведуча прямоефірних денних студій на 4 телеканалі, а також ток-шоу «Повечір‘я» — щоденної підсумкової програми, у якій топові українські експерти, політики, урядовці, громадські активісти та найактивніші глядачі телеканалу аналізують та обговорюють головні події дня. 

Марино, на «4 каналі» Ви – ведуча живих етерів, чи тяжко працювати, коли нема права на помилку і другий шанс? 

– Професія телеведучої багатьом видається роботою мрії. Сидиш у красивій студії, гарно вбрана і нафарбована, і видаєш у камеру все, що спадає надумку. Але, звісно, все не так просто. За кожним етером копітка робота цілої команди – редакторів, журналістів, аналітиків, операторів і режисерської групи. Тому в разі твоєї помилки підведеш увесь колектив. Підведеш і глядача, якого можеш увести в оману неперевіреною інформацією чи невдало дібраним словом. Якийсь інформаційний провал — і це не лише псування вашого іміджу як ведучого, а й втрата довіри глядачів до телеканалу. І тут важливо мені, як ведучій, добирати слів-ключів, інтонувати. Говорити про складне простими словами. Чіпляти деталями. Живий етер загартовує. Безумовно, міцнішими стають нерви, проявляється стресостійкість. До нього треба готуватися більше й ретельніше. Водночас, усю втому від етеру й підготовки як рукою знімає відчуття адреналіну, добре зробленої роботи, вдалої дискусії. Але ще й маю додати, що коли ти – фанатик своєї професії, то працювати не тяжко, а на радість.

3 чільні лайфгаки – як побороти страх перед камерою

– Мушу зізнатися, ніколи такого шаленого страху не мала. Можливо, тому, що ще зі школи була комунікабельною та активною. Жоден захід без мене не минав. Безумовно, хвилювання є перед кожним етером. Варто пам’ятати, коли ти в кадрі, то “екстрим” може статися  будь-якої секунди, і ти повинен бути до цього завжди готовим. Може зламатися техніка, згаснути світло, терміново може змінитися тема в разі якихось надзвичайних подій. Скляне око об’єктива не таке страшне, треба уявляти там глядача й доносити інформацію йому. Сконцентруйтеся на вашому посланні, тоді у вас не буде часу на хвилювання. Ніщо так не допомагає долати страхи, як практика. Памятайте, переборювати себе – не найпростіше завдання, але тільки це дає шанс рухатися вперед.

Коли б не журналістика – що би Ви робили в житті? 

– Я завжди розуміла, що матиму творчу роботу. Працюючи більше як 13 років у журналістиці, впевнилася, що вибір у житті зробила правильний. Але коли щось моделювати, то, можливо, змогла би знайти себе в політології. Мені дуже цікаві трактування й розуміння політичних процесів суспільства, вивчення політичної культури й поведінки, державний лад, влада та її відносини.  

Щодня Вам доводиться спілкуватися з дуже різними людьми – як знаходите до них підхід? Чи бувало, що гості на Вас скаржилися?

Простого рецепту тут не існує. Кожна людина зі своєю вдачею, зі своїм баченням якихось процесів, настроєм. Мені важливо, аби почуте від респондента глядач оцінив і зробив свої висновки. Не варто боятися ставити гострих питань, змінювати тему розмови, не треба бути «підставкою до мікрофона». Усім сподобатися неможливо. Іноді критичне запитання гості сприймають як образу. А надто політики. Але така вона, журналістська робота.

Нещодавно Ви ввійшли в десятку найліпших українок у професії – для Вас важливі премії, визнання? Вважаєте себе успішною?

– Звичайно, мені приємно. Такі відзнаки мотивують. Водночас змушують працювати над собою ще більше, аби не підвести. Важливіше для мене – довіра команди, де працюю, та глядача, який дивиться. Попереду багато роботи. Ми активно розвиваємо «4-й канал», формати, концепції. У нас – сильний і професійний колектив. Упевнена, на нас чекає безліч перемог попереду.

Що би Ви порадили людям, які хочуть зробити кар’єру на телебаченні?  

– Бажаю вірити в себе й готуватися до того, що легким шлях не буде. Успіху можна досягти лише нескіченним процесом самовдосконалення. Вчіться критично мислити. Піддавайте сумніву почуте й побачене. Бо завжди є нюанси, напівтони й наслідки.

У кадрі у Вас дуже стриманий і впевнений вигляд – у повсякденному житті Ви теж віддаєте перевагу костюмам зі штаньми та серйозним темам для розмов?

– Часу поза етером і роботою вкрай мало. Тому більша частина мого життя – на підборах. Хоча, у вихідний обираю, звичайно, зручні джинси та кросівки й легкі розмови з друзями. Але все одно, зазвичай, про політику.

Як перебігає Ваш вихідний – гортаєте новинові стрічки чи влаштовуєте собі інформаційний детокс? 

– Якщо відчуваю, що емоційно вигоріла, тоді беру кілька годин тайм-ауту. Вимикаюся з онлайну та професійного спілкування. Щоправда, надовго мене не вистачає, цікавість до процесів у країні швидко повертає мене в тонус.

 

Фото: Преслужба 4 каналу

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь