Дизайнери, Мода, Новини моди

Ювілейний 50-й сезон Ukrainian Fashion Week відзначився емоційним показом-перформансом

5 лютого під час ювілейного 50 сезону ukrainian fashion week молодий бренд елегантного рефлективного одягу Anna Grove представив колекцію “Time to stay”, яка висвітлює тематику трансплантології та посмертного донорства в Україні.

 

Ідея назви “Time to stay” (з англ. – час залишитись) полягає в тому, що донор дарує реципієнту час на цьому світі. І для самого донора це можливість залишитись тут довше.

 

Мотивацією підняти таку непросту тему стала особиста історія Аліки Микал, подруги дитинства дизайнерки бренду, яка 3 роки знаходилась в очікуванні донорської нирки. Незадовго до показу колекції нарешті отримала її, але не в Україні, а в Білорусі.

За цей час Аліка та всі люди, які перебували в списках очікування органів від посмертних донорів, пережили шлях від неможливості проведення життєво необхідної операції в нашій країні, до законодавчих змін в системі охорони здоров’я, які створили умови для розвитку трансплантації.

Протягом останніх 2 років у нас відбувся стрімкий ривок від поодиноких пересадок, що проводились протягом кількох десятиліть, до понад 300 операцій у 2021 році, більша половина з яких були проведені від посмертних донорів (за даними з офіційного порталу Українського центру трансплант-координації, де варто переглянути більше інформації на цю тему). Проте суспільство досі сповнене недовіри, хибних переконань та відвертих міфів. Дизайнерка бренду переконана, що потрібно розвіювати ці міфи, інформувати суспільство та популяризувати посмертне донорство, адже від цього залежить успішний розвиток трансплантології та тисячі життів в нашій країні.

 

Світла кольорова гама колекції з пастельних відтінків блакитного, м’ятного, лаванди та молочного розповідає про прагнення до спокою та легкості. Бренд буквально підсвітлює таку важливу соціальну тему через світловідбиваючі принти, які розповідають про донорство та трансплантологію. Наприклад, 3 квітня 1933 року в Україні відбулась перша в історії трансплантація цілого органу, хірург Юрій Вороний виконав клінічну пересадку нирки від померлого донора. Що означає напис «624 години / 26 днів на рік»? Дизайнерка пояснює: «Ви цінуєте свій час? Приблизно стільки люди з хронічною нирковою недостатністю проводять на гемодіалізі. Це процедура очищення крові, яка проводиться тричі на тиждень по 4 години, 52 тижні на рік. То ж отримуємо 624 години або 26 днів. Альтернатива – трансплантація нирки.»

 

Показ колекції на головному подіумі країни був представлений у вигляді перформансу постановки Кирила Савченко. Напружена музика, знервовані моделі, які поспішали та хаотично рухались між рядами сидінь, занурили глядачів у відповідний настрій – потрібно квапитись врятувати життя. В фіналі моделі раптово впали на підлогу та почали корчитись в муках. Не встигли… Над ними з холодним виразом обличчя пройшла Анна, дизайнерка бренду. Цей вихід показав байдужість суспільства, яке ігнорує та просто переступає через біль та страждання інших людей.

 

Кожного з нас колись не стане. Питання в тому – ЩО ми залишимо після себе? Можливо це буде чийсь єдиний шанс продовжити жити далі.

 

Таку важливу соціальну тему підтримали український бренд сумок-саквояж Grie.

Бренд взуття LeKo – про свободу та жіночність, зберігаючи характер та амбіції кожної жінки. Основні кольори підсвітлюють та підкреслюють легкість колекції одягу Anna Grove.

VESNA accessories – український бренд жіночих прикрас ручної роботи, знаний не тільки у нашій країні, але і за її межами, створили мінімалістичну серію з червоним камінням, що символізує краплі крові.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь