Днями у Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся масштабний Благодійний Віденський бал, який об’єднав меценатів, публічних осіб та поважних гостей заради важливої мети — збору коштів для фонду «СОС Дитячі Містечка в Україні». У результаті аукціону та благодійних внесків вдалося зібрати понад мільйон гривень.
За підтримки мерії Відня, посольства Австрії в Україні, Українсько-Австрійської Асоціації та мерії Києва в самому центрі столиці цієї весни відбудувся всесвітньо відомий Благодійний Віденський бал.
Захід розпочався з унікального танцювально-літературного перформансу: Тетяна Власова виконала проникливий вірш разом із танцювальним номером від хореографа Ілони Гвоздьової. Їх творчий тандем продемонстрував, що танець — не просто мистецтво, а спосіб вираження емоцій та переживань, які важко передати словами.
Ведучими події стали телеведучий Анатолій Анатоліч та журналістка, інфлюенсерка Аліна Шаманська, які протягом пʼяти годин на сцені створювали атмосферу справжнього єднання для благодійної мети.
За багатовіковою традицією шістнадцятирічні дебютанти відкрили бал величним полонезом та повільним вальсом. Їхньою підготовкою займалася хореограф Олена Балджи.
Вокальний супровід події – виконання Сусанни Чахоян, заслуженої артистки України, солістки Національної опери України, лауреатки міжнародних вокальних конкурсів в Австрії, Німеччині, Угорщині, Іспанії. Також прозвучали незрівнянні шедеври світової музичної класики у виконанні Kyiv Camerata.
З вітальним словом виступили ексклюзивні організатори Благодійного Віденського балу в Україні, співзасновниці бізнес-клубу The One in a Million Лідія Філатова та Світлана Третякова. Вони наголосили на важливості благодійності у складні часи та подякували гостям за підтримку ініціативи:
“Сьогодні для нас особливий вечір, адже йшли до нього з відкритим і щирим серцем. Ми доклали багато зусиль, щоб цей захід був саме таким – красивим, вишуканим, елегантним. Ми вчили танцювальні па, тому що сьогодні разом із Лідією виходимо на паркет. Готували вбрання, вирішували безліч організаційних питань.
Але це все лише форма. Справжня суть Благодійного Віденського балу – це його місія. І хоч як би банально це звучало, але вона – зробити світ трошки добрішим, красивішим і допомогти тим, хто цього потребує.
Я хочу подякувати всім гостям, які сьогодні тут зібралися, адже саме ви створюєте атмосферу цього вечора. Дякую вам за довіру, за підтримку, за віру в нашу справу. Окрема подяка нашим партнерам – без вас ми б не змогли втілити цей бал у життя.
Я також вдячна всім учасникам балу, і передусім – за дотримання дрескоду. Цьогорічний колір балу – бузковий, і я знаю, як непросто було знайти відповідне вбрання”, – наголосила Світлана Третякова.
Під час урочистої частини організатор заходу Лідія Філатова висловила подяку мерії Відня, посольству Австрії в Україні та міжнародним партнерам за підтримку Віденського балу в Києві. Вона наголосила на важливості допомоги молодому поколінню, яке є майбутнім країни, та закликала всіх присутніх долучитися до благодійного аукціону:
“Хочу подякувати сьогодні мерії Відня, посольству Австрії в Україні, всім нашим міжнародним партнерам за підтримку та організацію Віденського балу в Києві.
Моя місія як організатора – звернути вашу увагу на тих, кому сьогодні найважче. Це наші діти, наша молодь. Вони – наш генетичний код. І я хочу, щоб ми створили для них такі умови розвитку та навчання, щоб вони не покидали Україну, а залишалися тут, відбудовували нашу вільну, незалежну державу з європейськими цінностями.
Також хочу подякувати захисникам, волонтерам і медикам, які щодня боронять нашу країну. Саме завдяки їм ми можемо бути тут і насолоджуватися життям.
Долучайтеся сьогодні до нашого благодійного аукціону. Давайте разом зробимо світ трішки кращим. Щиро дякуємо вам!”, – додала Лідія Філатова.
Організатори балу розповіли про головний символ цьогорічної події – птаха:
“Символ нашого балу – птах. Сьогодні ви побачите їх на стінах, у проєкціях, можливо, навіть у реальності. Але головне – птахи є тут, серед нас. Адже ми з вами теж птахи. І цей рік навчив нас, що неможливо змусити вільних українських птахів не літати”.
Головний танцмейстер балу Макс Леонов підкреслив, що Віденський бал — це не лише свято елегантності, а й платформа для єднання навколо важливих соціальних питань:
“Для мене велика честь вдруге поспіль бути частиною цього грандіозного дійства як головний танцмейстер країни. На жаль, наразі це єдиний захід, який поєднує і благородну мету, і таких неймовірних людей, як ви. Сьогоднішній вечір стане ще одним підтвердженням цього.
Щодо танців – щойно ми побачили дебютантів, які до певного моменту зовсім не вміли танцювати. Але варто було нам взятися за них – і ось результат. Це правда. Адже більшість із вас є їхніми батьками, і ви добре знаєте, на що вони здатні. Сьогодні ви ще й побачите, на що здатні їхні батьки. Ви станете свідками того, як вони танцюють, і це справді варте уваги.
Якщо хтось із вас досі сумнівається, чи варто займатися танцями для себе, то після сьогоднішнього вечора всі питання зникнуть. Наступного року ви точно приєднаєтеся до нас!
Я щиро вдячний організаторкам Світлані та Лідії за довіру та можливість виконати цю важливу місію. І єдине, що можу побажати – насолоджуйтеся цим вечором! Нехай він залишиться у ваших серцях на цілий рік. До наступної зустрічі!”
Віденський бал — це не лише про танці, а й про культурний міст між Україною та Австрією. Цьогоріч захід об’єднав дипломатів, меценатів і громадських діячів, які прагнуть підтримати українську молодь та наблизити перемогу. Про традицію балів у Відні, силу партнерства та плани на майбутнє розповів представник мерії Відня, президент українсько-австрійської асоціації Альфред Праус:
“Для мене велика честь бути тут сьогодні, представляти місто Відень і передати вам найщиріші вітання від австрійської столиці.
Як президент австрійсько-української асоціації я пишаюся тим, що в Києві відбувається такий визначний захід як благодійний Віденський бал.
Варто пам’ятати, що бали – це давня традиція Відня. Щороку в Австрії, особливо у Відні, проходить понад 250 балів. Найвідомішим з них є Віденський оперний бал, історія якого налічує вже понад 60 років.
Звісно, сьогодні Україна переживає складні часи війни, і ми не можемо проводити такі масштабні події, як у мирний період. Але я щиро вірю, що дуже скоро все зміниться, і ми знову зможемо відродити традиції у ще більшому форматі, коли ця жахлива війна нарешті завершиться.
Дякую вам за цей чудовий вечір і бажаю всім гарного настрою та незабутніх вражень!”
Також з вітальним словом виступив директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Сергій Анжияк.
Вальс, танго, фокстрот: магія великого балу. Цього вечора гості насолоджувалися вальсом, танго та фокстротом, створюючи атмосферу справжнього Віденського балу.
Особливим моментом став танець-присвята захисникам України, який виконали ветеран Артем Мороз та Поліна Іщенко. Артем — боєць 206-го окремого батальйону тероборони, який під час визволення Херсона втратив обидві нижні кінцівки. Попри це, він продовжує службу, підтримує побратимів у шпиталях і доводить: сила духу перемагає будь-які обставини. Після виступу зал аплодував Артему стоячи, віддаючи шану його незламності.
Благодійний аукціон та ексклюзивний танцювальний перформанс
Цьогорічний бал також запам’ятається благодійним аукціоном. Гості могли придбати унікальні лоти — від військових артефактів до можливості потрапити на знімальний день кінофільму. Загалом вдалося зібрати мільйон гривень, які будуть передані фонду «СОС Дитячі Містечка в Україні», а також проекту Тати Кеплер “Птахи” на тактичну медицину.
Окрім цього, ексклюзивно для гостей балу актори серіалу «Кава з кардамоном. Сила землі» представили особливий танець у костюмах XIX століття.
За традицією, кульмінацією вечора стало обрання принца, принцеси, короля, королеви та амбасадора балу.
Королем цьогорічного Віденського балу став Артем Мороз — ветеран та діючий військовий ЗСУ, заступник командира 241 бригади з соціальної та психологічної підтримки військових. Артем втратив обидві ноги під час визволення Херсона, але не втратив свою незламну силу духу. Його мужність та відданість справі є справжнім символом боротьби та перемоги.
Королевою цьогорічного Віденського балу стала Вікторія Макніл — жінка, для якої допомога іншим є невід’ємною частиною життя. Вікторія активно підтримує військових, надаючи їм необхідне обладнання та техніку. Так, вона особисто передала автомобіль для бригади на Запорізькому напрямку, щоб зміцнити наших захисників на передовій.
Вона не лише підтримує військових, а й активно долучилася до проведення балу, допомагаючи з організаційними процесами та підготовкою дебютантів. Її внесок став важливим для успіху події та надихнув інших батьків брати активнішу участь у майбутніх ініціативах.
Крім того, Вікторія долучилася до унікального мистецького проєкту — видання повноформатного альбому світлин Андрія Котлярчука, присвяченого другій річниці звільнення Київщини. Цей альбом, що містить 240 документальних кадрів, стане важливим свідченням історичних подій і даниною пам’яті тим, хто боронив нашу свободу.
Принцесою благодійного балу стала Вікторія Гончаренко, учениця 10 класу Природничо-наукового ліцею № 145 м. Києва. Вікторія захоплюється математикою, має значні досягнення на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах. Вона є призером Всеукраїнських олімпіад з математики, дипломантом Європейського математичного кубка (2024), а також учасницею міжнародних змагань Baltic Way, де команда України посіла 4 місце. Вікторія — лауреат премії Scientific Young Award for Innovators (2024) та учасниця програми “Yulia’s Dream”, організованої Массачусетським технологічним інститутом. Її наукові досягнення відзначено першими місцями на конкурсах-захистах МАН, а також стипендією Київської міської ради за високі навчальні досягнення.
Принцом благодійного балу став Михайло Ходакевич, учень 10 класу Природничо-наукового ліцею №145, президент учнівського самоврядування.
Михайло є активним організатором, який очолював ліцейський клуб інтелектуальних ігор “Ерудит”, здобув перемоги на районному та міському рівнях і вийшов у фінал Всеукраїнських змагань. Він переміг у конкурсі “Зірка ліцею” за активну громадську діяльність і проявляє значні організаторські здібності, реалізуючи масштабні ініціативи.
Михайло також активно долучається до благодійних заходів, включаючи збори для військових шпиталів, гуманітарну допомогу для прифронтових територій та організацію благодійного футбольного матчу. Він є учасником всеукраїнських військово-патріотичних змагань “Сокіл Джура” і показує високі лідерські якості та відповідальність.
Амбасадоркою благодійного балу стала Ольга Старовойт — мама чотирьох дітей, співачка, громадська діячка та співзасновниця Соціального Центру “Перспектива-Оболонь”.
Ще задовго до початку повномасштабної війни основним пріоритетом діяльності подружжя Старовойт та Соціального Центру “Перспектива-Оболонь” стало вирішення проблем, пов’язаних із дітьми та дорослими, які потребують особливої уваги.
Наразі у їхній команді вже понад 500 волонтерів, з якими вони успішно реалізували сотні важливих проєктів та ініціатив.
Загалом за три роки війни Ольга разом із чоловіком спрямували близько 9 млн гривень власних коштів на реалізацію волонтерських і соціальних ініціатив.
Благодійний Віденський бал у Києві вкотре довів, що мистецтво та благодійність — це сила, яка здатна змінювати життя.
Партнерами цьогорічного Благодійного Віденського Балу стали організації та компанії, які розділяють цінності підтримки благодійних ініціатив і розвитку культурних проєктів: бізнес-клуб “The One in a Million”, Радіо П’ятниця, Tsarsky, Edem Resort Medical Kyiv, Brocard, Fairmont Grand Hotel Kyiv, Audi, DERENIVSKA KUPIL, Торговий дім “Вина Світу”, LA PERLA, ID SARRIERI, KAMERON, Flora Amora, Pechersk School International Kyiv, Irina Tretiak, Граве Україна, Arthur Murray, Magnat Fine Jewelry, Royal Thai SPA, DR.VARSIK.